středa 26. října 2016

Zastřešení terasy 2 část.

Zdravím, tak už jsem zase o kousek pokročil v zastřešení terasy. V minulém týdnu mi přisly objednané formáty trapézového polykarbonátu od Lanitplastu, což je Britská firma.  Rozhodoval jsem se mezi Marlon CSE v čirém provedení, které propouští 87% světla, nebo jít do provedení bronz - kouřově hnědá, které má výhodu v tom, že na něm po čase není tolik vidět nečistota, ale zase má mnohem menší propustnost světla. Požadavek co největší propustnosti nakonec rozhodl pro použití čiré varianty. Označení CSE znamená, že desky mají ze spodní strany mechanicky vylisovanou hrubou krupičku, která lomí dopadající paprsky světla do různých směrů a tím desku při nasvětlení jakoby rozzáří a zabrání přehřívání prostoru pod ní. Musím říct, že to funguje bezvadně. Tato firma taky dává záruku 10 let na poškození kroupama a desky jsou velmi pružné s tvarovou pamětí a prakticky nerozbitné. 
V minulém týdnu jsem proto ponatíral  KVH profily 40x60, které tvoří příčné latě pro kotvení polykrabonátu. V google sketchUP jsem si rovrhl rozteče a latě na krovy našrouboval. 
Spolu s formáty polykrabonátu jsem objednal taky 9 sáčků  kotevních šroubů, kde v jednom balení je 50ks, celkem tedy 450 sad šroubů s podložkou a plastovou krycí čepičkou. Dále dilatační pěnovou pásku tl. 3mm, a šírky 60mm která má jednostrannou samolepku a prilepuje se na příčné latě pro lepší klouzání desek při rozměrových změnách a zabránění praskání pri rozpínání a smrštování vlivem změny teploty. (tipicky při letním večerním ochlazení) Dále tato páska tlumí vybrace a hluk při dešti. Protože jsem latě dával na krovy svisle, rozřezal jsem pásku podélně na šířku 2x30mm. 

pěnová dilatační páska a sáček šroubů

dokončení krovů v šikminěkonstrukce připravená na osazení polykrabonátu

desky jsou velmi měkké a pružné, proto jsem použil formát EPS pro roznesení váhy při šroubování

u kraje se kotví každý druhý trapéz, v ploše ob dva + spoj
 Doplnění fotek:

3 komentáře:

  1. Dobrý den, moc zajímavý článek, děkuji! My se s manželem pouštíme do celkové přestavby našeho domu, tak hledám rady a typy na internetu. Tento Váš blog je zatím nejlepší ze všech, co jsem našla. Zrovna teď řešíme komín. Asi půjdeme do nějakého nerezového. Ty nerezové komíny nám totiž přijdou nejlepší a vypadají moderně. Pár jsme si jich vyhlédli tady, na tomto webu.

    OdpovědětVymazat
  2. Moc hezký projekt, který se vám svépomocí podařilo na zahradní terase zrealizovat :-) My jsme se do něčeho podobného pustili se synem vloni v létě a dalo nám to opravdu zabrat, ale naštěstí se vše podařilo dokončit, než přišlo chladné počasí. Pořídili jsme si na terasu nový zahradní nábytek přes inzerát z biginzerce a můžeme venku sedět, i když zrovna prší! :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Dobrý den, vaše práce na projektu zastřešení terasy je obdivuhodná. My už máme naštěstí terasu celou hotovou, ale nedávno jsme řešili, jaké si máme pořídit bazénové sety. Naštěstí manžel narazil na stránky https://www.albixon.cz/bazenove-sety/, kde vybral to pravé přesně pro nás. Už se těším až si s dětmi budeme moct o letních prázdninách užívat čas v bazénu.

    OdpovědětVymazat