neděle 14. května 2017

Zastřešení terasy 3 část.

Tak po zimní pauze opět zdravím věrné čtenáře mého blogu o stavbě našeho domu. Na podzim se mi nepodařilo dokončit kompletní realizaci zastřešení terasy a tak jsem musel terasu provizorně zazimovat folii a v současné době pokračuji na jejim dokončení. Spolu s materiálem na stavbu pergoly pro kamaráda jsem objednal i palubky na zaklopení naši terasy. Na palubkový záklop jsem použil SM palubky 19x121mm od Lukaprofilu a byl jsem velmi příjemně pořekvapený jejich kvalitou AB. Na 30m2 palubky byl jenom jeden vypadlý suk a to ještě v peru takže to nebylo vidět. Palubku jsem 2x natřel před instalací opět bílým ekologickým zušlechtěním dřeva od Dufa. 
Palubky jsem přibíjel hřebíky 2,8x63mm. Na okapnici jsem opět použil kupovaný pozink okapový plech. Na polubkový záklop jsem přistřelil sponkovačkou kontaktní pojistnou hydroizolační folii Delta Vent S . Pak přijdou kontralaty 4x6cm a laty 3x5cm. Kontralaty jsem přišrouboval vruty 5x100mm. Folii jsem ve spojích přelepil páskou Delta Multiband. Musím ještě sepsat veškeré oplechování svody, okapy a plechové pásy na zaklopení a co nejdřív to objednat ať už je střecha kompletní. Pak bude následovat zaklopení zadní stěny prkny a dokončení stěny z vnitřní strany. 1 komentář:

  1. Super práce. Je vidět, že nejste žádný fachman. já si na pergolu, tedy na gril s topeništěm a udírnou, pozval člověka, který tvrdil, jak dělá běžně složité komínové sestavy a ten mi to zprasil tak, že udírna pořádně netáhne. Měl jsem tu na to kominíka a ten se divil, kdo že mi to dělal, protože to ještě neviděl. Takže mě letos v létě čeká předělávání pergoly. :/

    OdpovědětVymazat