úterý 18. října 2011

Zacatek pokladani nadkrokevni izolace Bramac Top Therm

Minulý týden jsem dokončil většinu instalace vnějších pohledových palubek. Už mě chybí jenom dokončit část vikýře, na který budu muset ještě natřít pár palubek. Ale to zatím počká.

Po dokončení obvodu na přední pultové střeše jsem se pustil do přípravy na instalaci nadkrokevni izolace. Ještě před pokládkou jsem musel udělat prostup pro odvětrání kanalizace nad stoupačkou WC v podkroví. Jelikož pro plánovanou plechovou krytinu jsem nenašel na internetu ani zmínku o nějakém systémovém prvku, který by se dal koupit, rozhodl jsem se pro jednoduché řešení. Pro odverani jsem použil HT potrubní trubku průměr 70mm a délky 2 metry, kterou jsem ukotvil do výztuhy příčky koupelny ve ktere jsem si připravil odpovídající otvor stejně jako v horním prahu příčky a palubkovém záklopu. |Pečlivě jsem vyměřil otvory tak, aby byla trubka ve finále přesně kolmo dolů. Otvory jsem dělal větší pro možnost usazení a poté vše vypenoval PUR pěnou. Z horní strany střechy jsem potom trubku napojil na parozabranu bramac membrán 100 pomoci flexibilní těsnicí pásky Delta multiband. (drží to pekelné a její cena je taky pekelná). Po instalaci krytiny pouziju z horní strany flexibilní těsnicí manžetu s olověnou vrstvou, která se šroubuje do krytiny v libovonem místě díky tvarovatenemu olovu. 
Nemam tak velky vykruzovak a tak jsem otvor obvrtal a zacistil dlatkemVlozena trubka pred zapenovanim. Pozdeji trubku pripojim k odpadu flexi hadici


utesneny prostup
Potom jsem koupil okapní plechy pozink šířky 20cm, celkem 30bm, které jsem pomoci pozink hřebíků "téráků" připevnil na okraji palubkového záklopu. Boční přesahy plechu jsem s ohledem na malé sklony střech dělal 15cm. Potom jsem se pustil do první řady panelů. Panely jsem si nejprve vyskládal na střechu a upravil délku posledního kusu přesně na míru. Potom jsem si označil jednotlivé výřezy na námětky (falešné konce krovu). Tyto výřezy jsem potom opět dole vyřezal pomoci mafla a nože na izolaci. Jde to docela dobře, jenom je to zdlouhavá a prašná práce. Jelikož mě z toho plynu co se z panelů při řezání uvolňuje začalo pálit v krku, tak jsem začal používat ochranou roušku s filtrem.
Výřezy na námětky jsem dělal z každé strany o 1cm větší tak, abych později tento prostor mohl pořádně vypěnit PUR pěnou. Pro vypěnění jsem si koupil na internetu pěnu (12ks) od firmy Illbruck PRO 70, která je vysokoexpanzi a má jemnou strukturu buněk. Pro zamezení tepelných mostů a dorovnání panelů nad namětkama jsem si na moji pasové píle připravil výplně z vyřezaných kusů panelů, které jsem po vypěnění spodní části na bocích námětek vložil do otvoru a zafixoval kusem osb destičky tak aby panel byl přitlačeny k podkladu. Po zatvrdnutí spodní části jsem potom prostor vypenoval až po okraj. Před vypenovanim jsem vždy otvor vystříkal rozprašovačem s vodou pro lepší expanzi pěny a rychlejší vytvrzeni. (vytvrzuje vzdušnou vlhkosti). Druhý den po zaschnutí pěny jsem odstranil paklíky z osb a odřezal přebytečnou pěnu. Poté jsem ještě vsechy přerušení a přířezy hydroizolační fólie přelepil delta multiband páskou. Toto přelepení jsme dělal spíš kvůli pomalejšímu odvětrávání plynu z panelů, protože jsem stejně ve spodní části střechy natáhnul další fólií Tyvek Solid pro překrytí utěsněných námětek a napojení hydroizolační fólie na okapní plechy. K napojení fólie Tyvek ke stávající integrované fólií na panelech a následně k okapnímu plechu používám těsnicí bitumenovou pásku 15mm širokou , která drží opravdu skvěle. Kvůli nízkému sklonu střech bych rád vytvořil vodotěsné podstřeší a proto utesnuju taky kontralaty v místech kde je sroubuju do krovu přes panely. K tomuto utěsnění používám taky kousky bitumenové pásky. Vím, že bych měl podlepovat kontralaty po celé délce, ale to bych se asi fakt nedoplatil. Zítra snad budu mít dokončenou celou střechu do ulice a vrhnu se na vikýř a obývák. 

sablona na vyrezy nametek


prvni rada panelu usazena na miste a vypenovany nametky

rady prekladam o polovinu sirky panelu. Vyslo to skvele na kazde rade mam odpad do 10cm

okapnice pripravena k napojeni hydroizolacni folie Tyvek

jeste pred vypenenim horni casti

zamezeni tepelnych mostu - to byl hlavni duvod znizeni vysky nametek v miste panelušablona na výřezy námětek

utesnene prostupy sroubu paskou pod uhlem k lepsimu odtekani kondenzatu

vyrobil jsem si sablonu pro predepsany sklon 60 st. u nekterych sroubu

muj kladeci plan PUR panelu
Foto ze dnesniho dne. Uz mam instalovanou druhou radu kontralati. Ve spodni casti strechy je videt hydroizolacni folie Tyvek solid, ktera kryje utesnene nametky a je pripevnena k okapnimu plechu bitumenovym paskem. Spoje pritlacim gumovym valeckem.
Kontralaty kotvim podle statickeho posouzeni konstrukce, kterou jsem obdrzel primo od Bramacu stejne jako systemove srouby delky 320 mm

uz zbyva jeno dorezat kousky a vypenit dutiny

 Taky už jsem objednal u dodavatele další KVH materiál na vnější obvodové rošty, konstrukci garáže a verandy, OSB atd....

Žádné komentáře:

Okomentovat