pondělí 29. června 2015

Dřevěná terasa 2 část - základy

Zdravím všechny věrné čtenáře. Dnes jsem dokončil přípravu podkladu pod budoucí dřevěnou terasu. Už se to začíná pomalu rýsovat a nemůžu se dočkat až začnu pracovat se dřevem. Dlouho jsem nevěděl jak ukončit okraj budoucí terasy a zároveň umožnit dobré větrání, odvodnění a taky zabránění vniknutí různé havěti pod terasu. Nakonec jsem zvolil velmi jednoduchou variantu, kdy jsem z vnější strany na betonové tvarovky přišrouboval prkno s výřezy do kterých jsem přišrouboval zbytky titanzinkového děrovaného plechu. Po montáži podkladního roštu po obvodu bude moct terasa horizontálně provětrávat a zároveň nebude moci pod prkna vniknout nic většího než 8mm. Prkna i patky jsem potom natřel asfaltovou penetraci pro lepší ochranu proti vodě. Z vnější strany terasy jsem na prkna přistřelil pruhy nopové fólie pro oddělení hlíny a kamenné drtě.
V programu sketchUp jsem si vypočítal spotřebu materiálu a podle toho objednal podkladovou lomovou drť frakce 0-32mm. Celkem jsem spotřeboval 8m3 drtě a vyšlo to přesně podle plánu. Do prostoru budoucího dřevníku a WC jsem navozil zbytek betonového recyklátu. Vše jsem potom zhutnil vybrační deskou. Ted už zbývá jenom dobetonovat podlahu budoucího dřevníku a wc a můžu se pustit do podkladního rámu terasy.
takto bude vypadat podkladni rost

pohled na terasu s prkny

navrh zastreseni terasy

priprava prkna na pripevneni
detail pripevneni vetraci mrizky


celkovy pohled na terasu

1 komentář:

  1. Takové pergoly se mi fakt líbí a jsem rád, že už se nestaví takové ty skladové haly, které někdo vydává za pergoly. Jako nic proti tomu, ale na některých zahradách to vypadá fakt hodně zvláštně. :) Ale tak jako když se to někomu líbí, tak jako nebudu nikomu tvrdit, aby to na té zahradě neměl. :)

    OdpovědětVymazat