čtvrtek 19. ledna 2012

Izolace domu vychodni stena

Jakmile jsem dokončil všechny tři vrstvy izolace na severní stěně, pokračoval jsem na východní straně domu. Bohužel jste nemám postavené lešení z této strany domu, tak práce jde pomalu a je to namáhavé, protože pořád lezu na žebříku nahoru a dolů. Něco se dalo vkládat i přes okna. Před dvěma týdny jsem si na internetu objednal extrudovaný polystyren na izolaci soklu domu, abych mohl zaizolovat předek komu, rozhodit hlínu před domem, vyšalovat a zabetonovat patky verandy a postavit lešení. Zrovna bylo pěkné počasí 5-10 st. takže by se dalo dobře betonovat. Bohužel prodejce se mi dlouho vymlouval, že nemá k dispozici dopravce a tak jsem musel v pátek objednávku zrušit a obratem objednat u jiného. V pátek jsem zkoušel sehnat aspoň dva balíky XPS v Kyjově, ale tloušťku 80 a 100 mm neměl na skladě žádný prodejce kromě raab-karcheru. Když mi paní sdělila cenu za 3 balení 80mm xps přes 5 tis.kc, tak jsem myslel, že si dělá srandu! Nakonec jsem tedy v pátek večer objednal na netu u firmy  www.stavebniny-rychle.cz a dnes ho přivezli. A cena? Za 12 balíku 100mm xps synthos P+D, 3 balíky 80mm rovná hrana, a 1 balík 40mm rovná hrana jsem zaplatil celkem 13.201,-kc vcDPH a dopravy. No prostě jak jsem se už několikrát mohl přesvědčit nakupovat v kamenném obchodě je nesmysl a to radím i čtenářům budoucím stavebníkům. Nemusíte se starat o vlastní dopravu, platíte při dodání a je to mnohem levnější!!! Hned dneska jsem si jeden balík vzal do dílny a opět jsem ho rozřezal na potřebné formáty na moji pasové pile. Šlo to jako po másle. Z jedné tabule jsem nařezal 5 ks s nulovým odpadem. Pro 100% vyplnění kontaktních spár jsem desky ještě seřezal pod úhlem z horní a dolní strany tak, aby v zadní části měly přesný rozměr a z vnější bylo možno vzniklou spáru vypěnit lepicí pěnou. viz. foto. Druhá vrstva 100mm bude přetažená přes tuto vrstvu až dolů co to půjde.
Pro lepší vkládání vaty nad garáží jsem si udělal jednoduché lešení z hranolů, které tvořily paletu na které mi přivezli krytinu. Dnes mi taky volal p. Rozehnal ze Slavony, že okna se budou dneska impregnovat a koncem příštího týdne by mohly být připravené na montáž. Proto musím zabrat abych stihl připravit všechny okenní a dveřní kastlíky. Okna nakonec budou trošku v jiném (lepším) provedení, ale to budu publikovat až po montáží. 
Video tip:
Můj způsob vkládání vaty do roštu. Vata isover UNI je docela tuhá a tak stačí nadmíra 1cm. při vkládání do roštu je potřeba pořádně natlačit vatu do sousední tak, aby nevznikal tepelný most. Toto dělám tak, že nejprve desku vložím do rámu ze strany sousední desky, rukama ji přitlačím a potom prohnu a začinám vkládat z opačné strany, tim docilim toho, ze deska se ještě víc přitlači k sousední vložené desce. Tento způsob se mi velmi osvědčil a desky pěkně zapadají bez nežádoucích mezer. Video zde.

seveni stena s castecnou treti vrstvou vaty

vodorovne rosty pro druhou vrstvu

treti vrstva

pracoval jsem i po tme pri zarivce
foto z leseni nad garazi

toto je muj zpusob izolace vodorvneho rostu v oblasti okennich otvoru pomoci kousku pur panelu

presne pripraveny dil na izolaci mezi pohledove nametky

izolace po vlozeni na misto
rezani polystyrenu xps na moji pasove pile, po rozrezani na dily vysky 25cm jsem naklonenim stolu udelal ukosy na podelnych stranach

narezane dily 25x60cm
tato izolace 80mm xps vyrovnava nosnou kostru domu se zakladovym pasem, na ni potom pujde jeste 100mm xps az dolu

po prilepeni jsem dily fixoval pomoci odpadu z palubky v mistech spoju, zitra desky opet odsroubuju

detail pri bocnim pohledu jsou videt skosene hrany desky tak, abych mohl 100% dotesnit vodorovne horni a dolni spary

dnes jsem taky udelal skoro cely vodorovny rost pro druhou vrstvu vaty na vychodni strane

4 komentáře:

 1. Uz se moc tesim na okna. Mas muj velky obdiv, tohle bych nikdy nedokazal, resp. bych se do toho nikdy nepustil. Tolik prace a odrikani :) Drzim palce at nesnezi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Tome, diky za uznání. Když si představím, že letošní vánoce už by jsme mohli bydlet, tak mě to dává obrovskou motivaci do práce. Na okna se taky moc tešíme, protože jak dodělam izolaci, tak už v domku NIKDY nebude mrznout- hurá. Už se nemužu dockat až bude vsechno připravené na blower door test, který konečně ukáže skutečnou měřitelnou kvalitu moji prace.

   Vymazat
 2. Ahoj Petře, mám další dotaz, jak jsi řešil ochranu nezaklopené izolace před deštěm?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Martine, jednoduse. - vubec nijak. Mezi velmi dobre vlastnosti izolace isover UNI je taky : vodoodpudivost - izolační materiály jsou hydrofobizované, takze voda po vate jenom sklouzne dolu a dovnitr se nic nedostane a pokud i dostane tak to zase odvetra protoze ma nizky difuzni odpor. Opravdu i kdybych na izolacni desku nalil kbelik vody tak vytvori kulicky a volne stece dolu. Funguje to bezvadne.

   Vymazat