sobota 30. července 2011

Obvodove steny podkrovi 3. - 4. den

 Ve čtvrtek jsem měl domluvenou dopravu na KVH hranoly. Tak jsme dopoledne dokončili oplášťování OSB deskama v obývacím pokoji. Odpoledne jsem si připravil parobrzdnou Delta luxx fólií na potřebné šířky k pozdějšímu vzduchotěsnému napojení střešního pláště na obvodové stěny. Pro presne rezani pouzivam tento zpusob: Odvinu fólií na potřebonou délku, pak ji od volného konce opět smotám a uříznu roli na potřebnou šířku pomoci nože na řezání izolace. 
Protože pořád prší, rozhodl jsem se, natřít prahy a spodní části stojek penetračním lakem pro lepší ochranu spodní konstrukce. Taťka to měl za chvilku hotové.


Odpoledne jsem potom zajel pro materiál. Tentokrát toho bylo 3,5 m3 a měl jsem strach, jestli to vůbec uvezem. Naštěstí to klaplo a dřevo už je připravené ke zpracování. Při ukládání dřeva z auta na stavbu nám samozřejmě opět pršelo. 
speciální způsob nakládání - tzv. "šup tam s tím"

ulozeny material
V pátek jsme potom začali kompletovat severní štít domu. Pokud by nám v průběhu dne 3x nezapršelo, tak by jsme stihli štít dodělat. Déšť nás zdržel a tak jsme postavili dvě části štítu směrem do ulice a zadní část si připravili na dokončení v sobotu. VideoTaky jsem zapomněl okótovat jeden rozměr na výkresu u zadní části štítu a tak jsme sešroubovali co se dalo a dneska  ráno jsme obvod podkroví dokončili. 
v zadni casti stitu jsme taky musel udelat prostup pro vlozeni HT 70 potrubi k odvetrani kanalizace z WC v prizemidokonceny obvod domu.
Dnes v sobotu jsme taky nařezali a sešroubovali příčku oddělující obývací pokoj od pokoje v podkroví. Tato příčka je celkem komplikovaná, a tak jsem měl obavu jak všechno bude pasovat. 


Ještě včera v noci jsem dokončoval konstrukční řešení a kotování a dneska už je příčka hotová. Příčka je složená že dvou rámů, které jsou sešroubovány do sebe. Spodní část příčky má úhel sklonu 17 stupňů a bude tvořit rovinu se střechou nad obývacím pokojem a pracovnou. Druhá zvýšená část příčky ma slon 12,5 stupňů je od spodní osazena o 80mm směrem do pokoje z několika důvodů:
1. vytvoření plochy pro ukotvení zaklápěcích palubek a PUR-PIR panelů nad krovem. (pro čtenáře možná nesrozumitelné - později to bude zrejmne z fotografií)
2. u příčky povede střešním pláštěm komínové těleso a tak bych nemohl dostatečně zaizolovat boční stěnu vikýře. Díky posunutí můžu vložit stejně množství izolace jako po obvodu domu.
Mezi těmito panely je vložen pruh delta luxx fólie pro vzduchotěsně napojení střechy a příčky. 


spodni cast postavena, ceka na prisroubovani

kompletni pricka vcetne vlozene Delta folie

pohled z foto bodu (hromada ornice na zahrade)

V pondělí budeme pláštovat podkroví abychom mohli postavit hlavní nosnou příčku. Dnes nás na stavbě navštívil dodavatel KVH a slíbil, že po zaslání rozpisu bude mít krovy do 72 hodin připraveny k expedici. Tomu říkám servis.

4 komentáře:

 1. Ahoj Petre,
  muzes prosim te prozradit kdo byl tvym dodavatelem KVH materialu?
  Mohlo by se mi to hodit vzhledem k tomu, ze budu stavet ve vedlejsim okrese a jakakoliv pozitivni reference je v dnesni dobe k nezaplaceni.
  Diky
  Hyn@CZek

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj,
  ja jsem taky hledal dodavatele KVH dlouho. A nakonec jsem narazil na pana Milliona, ktery mel nejlepsi cenu a vzdy jsme se vyrobne domluvili. V dobe stavby mel vyrobni halu v Podivine, ale v soucasne dobe je prestehovany do mnohem vetsich prostor v Moravske Trebove. A to uz je trosku z ruky. Dokonce ma na strankach i fotky naseho domu co si u nas nafotil: http://www.ceskekvh.cz/index.php?id1=gallery_display&no=0002&lg=cz&rok=
  Zdravi Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoda toho Podivina, ten mam co bych kamenem ... :(
   Kazdopadne diky za info, zkusim je kontaktovat a uvidime
   Hyn@CZek

   Vymazat
 3. Já se také snažím naši stavbu hodně fotit, ale takovou podrobnou foto dokumentaci nemám. Naposledy jsem fotil, když jsme dávali krytinu na střechu, ale třeba vazbu ani nevím, jestli mám vyfocenou. Teď budu fotit asi až nám z Pramos zadělají okna a dveře . To bude zase velká změna :-) .

  OdpovědětVymazat